כוח המחשבה

כח המחשבה. 

רבות דובר על כוחה של המחשבה. כולנו מכירים משפטים כמו – "מחשבה מייצרת מציאות", אבל למה הכוונה בעצם?
המחשבה שלנו היא למעשה אנרגיה המותמרת מרעיון למציאות קיומית. 
מהטמה גנדי אמר – "שים לב למחשבותיך הן הופכות למילותיך, שים לב למילותך, הן הופכות למעשיך" ואני מוסיפה- "שים לב למעשיך כי הם מספרים את סיפור חייך..." 

כוח המחשבה הוא כוח מיוחד במינו שכאשר לומדים להשתמש בו נכונה הוא הופך לכלי רב עצמה. כשאתה שולט במחשבותיך לתועלתך תוכל להווכח גם כיצד בו בעת העולם סביבך משתנה יחד עמך. במוח האנושי מתקיימים תהליכים עצביים שתפקידם לקלוט שדרים מחמשת החושים. המוח מתרגם את המידע החושי הזה לתהליכים מחשבתיים דבר המפעיל את המערכת הנוירולוגית שמשפיעה על הגוף, הרגשות ובהמשך- ההתנהגות. במלים אחרות, המוח מעבד את האנפורמציה שהוא קולט ומתרגם אותה לחוויה. 
כל חוויה מורכבת משלושה חלקים: מחשבה, רגש, התנהגות. יש קשר סיבתי הדוק בין מחשבה לרגש ובין רגש להתנהגות. מתעוררת מחשבה ובעקבותיה נוצר רגש שמוביל להתנהגות מסוימת. ברגע שמשנים את המחשבה משתנה גם הרגש שמלווה אותה מחשבה וכתוצאה מכך משתנה גם ההתנהגות. מחשבה יוצרת מציאות כמו נבואה שמגשימה את עצמה. בדומה לחוק המשיכה- דברים דומים נמשכים אחד לשני. אנרגיה מטבעה מושכת אליה אנרגיה דומה כך שברגע שאנחנו חושבים על משהו, אנו יוצרים תהודה אנרגטית המושכת אלינו את אותם דברים עליהם אנו חושבים ובהם מתמקדים. לכל אחד מאיתנו ישנן חוויות ממסיטואציות בחיים בהם חשבנו על מישהו והוא בדיוק התקשר או חלף בדרכנו, שלא הפסקנו לחשוש ממשהו ודווקא הוא אירע לנו, או לחילופין- שדמיינו שוב ושוב מצב בו היינו חפצים והוא התרחש בסופו של דבר. מן הסתם אין כאן מקריות... 

אז מה בעצם אפשר לעשות כדי להשתמש במחשבה ככוח חיובי ומניע? 
לאחר שמאתרים (בעבודה של התמודדות במקום ההדחקה שרבים וטובים מאיתנו בוחרים בה) את הדפוסים המנטליים המעכבים אותנו ומבינים כי כמעט כולם הינם אשליה שבחרנו להצמד אליה, אנו צריכים לפעול לשנות את התכנים המצויים במוחנו- המחשב הפרטי שלנו. אנו צריכים להוציא את ה"צ'יפ" המנטלי המעכב ולהכניס במקומו אחד חדש, תומך וחיובי. 

כיצד עושים זאת בפועל? 
הדרך הפשוטה אך גם היעילה ביותר היא בעזרת דמיון מודרך. הדמיון המודרך עוזר למעשה לשנות את אותם אמונות/דפוסים/מחשבות לא יעילים בחיינו, שנטמעו בנו מסיבות שונות ולהחליף אותם בחדשים, המתואמים ספציפית לנו ומשרתים במדוייק את הצרכים האמיתיים שלנו.
בתור התתחלה, את הדמיון המודרך רצוי לעשות בעזרתם האדיבה של מדריכים/חברים כמו גם בעזרת הקלטות שמע המדריכות את המעוניין ביעילות. בהמשך או גם במקביל ניתן לעשות דמיון המודרך בכוחות עצמנו, בכל רגע נתון במהלך היום בהן המחשבות הלא תומכות מופיעות. את זאת נעשה בעזרתן של "מנטרות" חיוביות. כגון: "אני מוכן להכניס לחיי תפיסות ואמונות חדשות שמתואמות עם האני האמיתי שלי", "אני אוהב ומקבל את עצמי בדיוק כפי שאני", "אני מוכן לשחרר את הפחד ולבטוח בעצמי", "אני אוהב להיות עצמי ומקבל את גופי/את משקלי/את גובהי/ את המראה שלי/את המיניות שלי כפי שהם." ועוד כהנה. 

כח המחשבה מלמד אותנו איך לקחת אחריות על חיינו ולהבחין כיצד אמונותינו ומחשבותינו מתגלמות בעולם הפיזי וכיצד ניתן לגרום להתרחשויות נעימות ומספקות יותר בכוח המחשבה בלבד. כך אנו הם אלה המובילים את מחשבותינו ולא הן אותנו. השליטה על חיינו בידינו. אף אחד לא יכול לקחת מאתנו את היכולת הזו, בדיוק כשם שאף אחד לא יכול להכנס לראשנו חוץ מאיתנו, אם לא ניתן לו...

נטלי נוי כהן- אימון בגישה רוחנית לאיזון גוף נפש.