דמיון מודרך

התת מודע ואני

הדמיון המודרך הינה שיטה מתחום הטיפול והתפתחות אישית מהעתיקות ביותר שקיימות ומיליוני אנשים בכל העולם עושים בה שימוש למטרות שונות כבר אלפי שנים. בתרבות המהירה שלנו, התפריט היומי מורכב מלא מעט רגעים מלחיצים, הגורמים לנו לעיתים להרגיש כי אנו מאבדים שליטה על חיינו. תחושות אלו מלוות בסימפטומים פיזיים כגון כאבי ראש, לחץ דם גבוה, התקפי חרדה כמו גם סימפטומים רגשיים כמו חוסר שקט פנימי, עצב או דיכאון.

לתמיכה וטיפול ועל מנת להחזיר את השליטה על מצבנו מומלץ לעצור רגע ולהתמקד בכאן ועכשיו. ליצור מצב בו אנו מתחברים לעצמנו מחדש ואף מעצבים מחדש את מציאות חיינו. זאת נעשה בעזרתו האדיבה של ה"דמיון המודרך" המשתמש בדמיון שלנו כדי לתרגל שליטה על המוח והתפקודים הגופניים. בדרך זו הגוף, המוח והתת מודע נקשרים למטרה משותפת של הירגעות, הרפיה והתחדשות.

מבחינה פזיולוגית הדמיון המודרך משתמש בדמיון שלנו על מנת להשפיע על המצב הנפשי העכשווי וכן לאורך זמן. בזמן ההרפיה והכניסה למצב המדיטטיבי קורים מספר דברים - 

חיבור לאינטואיציה - המוח הימני היצירתי עובר למצב קליטה רגיש במיוחד ופתוח לקבלת מסרים שונים ותשובות לשאלות ששאלנו, אותן הוא מקבל מהתת מודע, תשובות אותן לא היינו מקבלים במצב עירנות מלאה. 

השתלת מסרים חיוביים ורגיעה - המוח השמאלי הבקורתי רדום במהלך הדמיון מודרך. המוח השמאלי השבוי באמונות שאימצנו במהלך החיים רדום ואינו מתערב בשיח או שופט את ההצהרות שהתת מודע מזרים. הדבר מאפשר למעביר ה'דמיון המודרך' להכניס מסרים חדשים וחיוביים המתאימים והתורמים יותר לאותו אדם. כשהמוח השמאלי רדום ועובר לגלי אלפא, הגוף משתחרר ממתח ולחץ ומערכת החיסון האחראית על ריפוי הגוף נכנסת לפעולה. 

טיפול בבעיות רגשיות ופיזיות- במהלך הדמיון המודרך אנו יכולים לחוות חוויה חושית מלאה הכוללת את חמשת החושים. ממחקרים בנושא נמצא שהמוח מעבד את החוויות בזמן הדמיון המודרך כאילו האירועים קורים באמת ומגיב בהתאם. לכן, בזמן הדמיון המודרך ניתן לטפל גם בנושאים רגישים כמו פוביות, פחדים, אמונות מכשילות ולעצב את התגובה אליהם באופן חדש וחיובי יותר.   

 

השאירו פרטים ונחזור אליכם